Připravená káva Segafredo pro zákazníka

Vyberte do své kanceláře tu nejlepší kávu

25 Únor 2021

Vyberte do své kanceláře tu nejlepší kávu

Káva k práci patří. V kanceláři je milým firemním benefitem, který unavenou mysl a zpříjemní den. Je to ale i každodenní rituál, který si zamilovalo mnoho pracovníků v kancelářích po celém světě. Protože začít den bez kávy by nebylo to pravé. Káva je samozřejmě také nutností, pokud do své kanceláře přijímáte klienty nebo obchodní partnery. Přinášíme vám rady, jak vybrat kávu do kanceláře. Tak, aby si ji oblíbili všichni.

Žena s kávou Segafredo

Vybírejte tak, aby chutnala všem

Kávu do kanceláře pořizujete nejen svým kolegům a pracovníkům, ale také klientům a hostům, kteří do vaší firmy zavítají. A říká se, že sto lidí, sto chutí. Trefit se tolika lidem do noty je těžké. Proto by chuť kávy měla být vyvážená a silná tak akorát. Zkusit můžete třeba směs Arabica a Robusta. Espresso z ní připravené má jemnou pěnu a chuť.

Pokud jste v kanceláři ve skromnějším počtu, určitě se před svými klienty můžete blýsknout a pořídit speciální edice různých káv. Praktická a na přípravu jednoduchá je káva porcovaná v kapslích. Je-li vás v kanceláři více, je praktičtější sáhnout po zrnkové kávě ve větším balení. Ani tehdy však nemusíte slevovat ze svých nároků. Prémiová zrnková káva do kanceláře vás nezklame.

Páka na přípravu dvou káv

Mletá, nebo zrnková káva?

Je samozřejmé, že čerstvě mletá káva chutná nejlépe. Její aroma je silnější a chuť výraznější. Nápoje ze zrnkové kávy si můžete vychutnávat i v kanceláři. Nemusíte se přitom obávat, že ji budete muset pokaždé vlastnoručně mlít. Automatické kávovary do kanceláře jsou totiž vybavené vlastním mlýnkem. Zrnkovou kávu tak pohodlně nasypete přímo do zásobníku a bez zbytečné námahy si připravíte kávy z čerstvě namletých zrn.

Pokud chcete přeci jen pořídit již mletou kávu, dbejte na to, aby její balení bylo vakuově zabalené. Jedině tak káva neztratí své aroma. Mletou kávu do kanceláře můžete používat pro přípravu v překapávači nebo ve french pressu.

Příprava jednoho espressa

Správná příprava je základ aneb Co kávovar?

Lahodné espresso vám vykouzlí jen kvalitní kávovar. Máte na výběr z pákového, automatického nebo z kávovaru na kapsle. I zde doporučujeme vybírat podle toho, kolik se vás v kanceláři denně sejde. Do kanceláří doporučujeme zvolit některý z automatických nebo kapslových kávovarů.

Jaký vybrat kávovar do kanceláře

  • Automatický kávovar – po prvotním nastavení hrubosti a gramáže namleté kávy se jednoduše obsluhuje. Stačí pouhým stisknutím tlačítka zvolit druh kávy (espresso, cappuccino a podobně) a kávovar zvolený kávový nápoj připraví.
  • Kávovar na kapsle – příprava kávy je velmi pohodlná, stačí vložit kapsli a stisknout tlačítko. Není třeba nastavovat žádnou hrubost mletí ani gramáž namleté kávy. Díky jednoporcovému balení je rovněž zajištěna kvalita kávy uvnitř. Výhodou kapslových kávovarů jsou i menší rozměry a snadná údržba. Doporučujeme je především do menších kanceláří.

Novinky