Káva zahřeje nejen na duši…

09 Listopad 2022

Káva jako ideální společník

Šálek dobré kávy nejen potěší, ale hlavně zahřeje, což oceníte zejména při aktuálním sychravém počasí. A tak si nezapomeňte na výlet či na cestu do práce připravit kávu do termosky či termohrnku. Budete pak mile překvapeni, jak se už po prvním doušku kávy budete cítit lépe a teplo se vám rozlije postupně do celého těla. Zkuste se na moment zastavit a soustředit se, jak vám káva a její síla postupně prostupuje tělem, dodá vám to sílu a další energii pro další aktivity, které plánujete během dne.

Vyrazte do přírody

Ani na podzim se nevzdávejte výletů a pobytů na čerstvém vzduchu. I když počasí nevypadá zrovna vlídně, každý pobyt na čerstvém vzduchu je prospěšný pro tělo i duši. Výlety přináší našemu organismu spoustu výhod. Pravidelné procházky na čerstvém vzduchu, při kterých protáhnete své tělo, jsou i prevencí proti depresím, které se objevují hlavně v zimě a na podzim. Obklopte se přírodou, využijte sílu lesní terapie. Jste-li v lese, tak bílé krvinky zvyšují aktivitu, což má pozitivní vliv na ochranu před infekcemi a záněty v těle. Pobyt v lese má tak ozdravný charakter, uvolňuje tělo a mysl.

Na výlet jedině s dobrou kávou

Nezapomínejte přitom i na svůj šálek oblíbené kávy, kterou si můžete vychutnat kdekoliv a kdykoliv. Třeba na pikniku s přáteli v přírodě, stačí si připravit kávu s sebou. Příprava kávy do termohrnku či termosky se neliší od běžné přípravy, doporučujeme ohřát vodu na 90 °C. To je teplota, kterou by voda měla mít v okamžiku kontaktu s kávovým zrnem, uvolní se tak všechny žádoucí látky.

Nemáte čas? Zkuste instantní kávu

Jako vhodná alternativa přípravy kávy do termosky je i instantní káva. Vyzkoušejte Segafredo Pronto, instantní prémiovou kávu vyrobenou pomocí tzv. lyofilizace (vymrazování), díky této metodě si káva zachová svou barvu, chuť i aroma a během výrobního procesu neztratí cenné antioxidanty.

Dopřejte si chvilku pro sebe

Pití kávy je rituál, u kterého si můžete odpočinout. Skvělý nápoj připravíte i bez kávovaru. K dokonalému nápoji vám stačí pouze french press a čerstvě mletá káva. Příprava je velice jednoduchá, stačí do nádobky nasypat požadované množství kávy, kterou zalijete vodou a sedlinu pak oddělíte pomocí pístu. Připravte si tento jedinečný požitek z bio kávy Segafredo Organic – BIO, která vyniká příjemnou chutí.

Novinky