CENTENARIO – nový kávovar ke 100. výročí LSM

22 Leden 2021

LA SAN MARCO PŘEDSTAVUJE CENTENARIO

La San Marco slaví 100 let od svého založení, za tuto dobu přispěla k celosvětovému úspěchu skvělé italské tradice kávy espresso a dnes je přední světovou značkou kávovarů. Na oslavu tohoto důležitého milníku společnost představuje Centenario, nový špičkový elektronický model určený pro kávové profesionály.

Kávovar Centenario vyvinutý divizí výzkumu a vývoje La San Marco představuje mimo jiného i nové funkce, které baristům umožňují přizpůsobit si teplotní a tlakové profily během všech fází extrakce kávy.

Roberto Nocera, generální ředitel společnosti La San Marco.“ Vyvinuli jsme nový elektronický řídicí systém, který umožňuje baristům snadno a intuitivně naprogramovat tlakový profil a teplotní křivku, kterou preferují, a také vizuálně sledovat výsledek během přípravy kávy. Pak jsme si mysleli, že bychom mohli být ještě lepší. Rozhodli jsme se tedy dát uživateli možnost vybrat si ze tří různých extrakčních profilů a dokonce naprogramovat své vlastní nové jedinečné a personalizované profily “.

Design je opět  Marca Bonetta z Bonetto Design: „S Centenario jsme se snažili spojit pojmy elegance, tradice a lehkosti. Křivky jsou dobře definované a výrazné, ale zároveň lehké a čisté. Estetika je plynulá a neutrální, aby splývala s různými prostředími, od kaváren po luxusní hotely. “ Mezi nejcharakterističtější vlastnosti patří nový plovoucí dotykový displej, který zahrnuje všechny funkce stroje, a systém LED osvětlení, který definuje okraje povrchu ohřívače šálků a vytváří skvělý vizuální efekt v pracovní oblasti“

Díky energeticky úsporným řešením implementovaným během fáze plánování využívá nová La San Marco Centenario nižší spotřebu energie o 35% ve srovnání s jinými méně sofistikovanými elektronickými modely fungujícími za stejných podmínek.

 

Novinky