Mathias Vacek

23 Červen 2023

Profesionál na kole i před objektivem

Když 1. ledna roku 2016 vznikl cyklistický tým Trek-Segafredo, netušili jsme, že budeme dlouhých 7 sezon čekat, než se členem týmu stane český závodník. Dočkali jsme se až v letošním roce a naše radost byla o to větší, že oním prvním českým závodníkem v barvách Trek-Segafredo se stal nadějný mladík Mathias Vacek, kterého provázela pověst příjemného a přátelského mladého muže.

Jak jsme se brzy sami přesvědčili, tak to co se o Mathiasovi povídalo, platí stoprocentně. Komunikace s ním je vždy příjemným zážitkem a nás navíc velmi těší, že Mathiase káva zajímá a rád se o nás dozvídá zajímavosti a novinky z našeho oboru.

YouTube

Mit dem Laden des Videos akzeptieren Sie die Datenschutzerklärung von YouTube.
Mehr erfahren

Video laden

Ale co si budeme povídat, jedna věc je být příjemný přes email, do telefonu, nebo u kávy a druhá věc je být příjemný před objektivem, když se po několikáté opakuje stejný záběr, nebo když máte na kameru po x-té zopakovat stejnou větu. A i v této oblasti musíme potvrdit Mathiasovu absolutní profesionalitu.

Před několika týdny jsme měli možnost s ním strávit několik hodin při focení a natáčení příspěvků na sociální sítě pro naši společnost. Nechtěli jsme nic podcenit, po detailním prostudování předpovědi počasí, která hlásila dopolední přeháňky, jsme vše dokonale naplánovali, aby natáčení v interiérech probíhalo v době, kdy hrozí přeháňky a natáčení venku probíhalo bez deště.

Jak vše dopadlo asi tušíte, zatímco při našem pobytu v interiéru ani nekáplo, při natáčení „akčních“ záběrů jízdy na silnici nás zkropila výrazná jarní přeháňka.

Pro Mathiase vše umocněné ještě tím, že nejen že na něj pršelo, ale ještě na něj vodu cákalo před ním jedoucí vozidlo s kamerou. Člověk by v tuto chvíli pochopil i nějaké to ostřejší slůvko, ale k našemu překvapení i v této situaci dokázal Mathias vyloudit úsměv na tváři, byť nikdo z nás nepochyboval, jak nepříjemná tato vodní lázeň pro něj byla.

YouTube

Mit dem Laden des Videos akzeptieren Sie die Datenschutzerklärung von YouTube.
Mehr erfahren

Video laden

Takže za nás můžeme říct, že Mathias Vacek je naprostý profesionál nejen na kole, ale i před objektivem a držíme mu palce, ať mu tento profesionalismus co nejdéle vydrží a hlavně přinese vytoužené úspěchy.

Novinky