QuattroR se zapojuje do Massimo Zanetti Beverage Group

05 Duben 2024

QuattroR se v rámci ambiciózního růstového projektu zapojuje do skupiny Massimo Zanetti Beverage Group

QuattroR, soukromý investiční fond s misí poskytovat kapitál pro rozvoj významných italských podniků, získal padesátiprocentní podíl ve společnosti Massimo Zanetti Beverage Group S.p.A., aby podpořil její růst a dlouhodobé vytváření hodnoty. Massimo Zanetti Beverage Group, založená Massimem Zanettim před více než 50 lety, představuje klíčového globálního hráče v oboru kávy. Díky organickému růstu a akvizicím se skupině podařilo expandovat do největších spotřebitelských trhů v Evropě, Americe, Asii a na Blízkém východě. Přestože má skupina italské kořeny, na italském trhu dnes generuje méně než deset procent svého obratu. Skupina působí ve 110 zemích, disponuje 20 pražírnami a rozsáhlou sítí kaváren. S více než 40 značkami v portfoliu, mezi které patří známá značka Segafredo, symbol italského espressa od roku 1960, zaměstnává více než 3 300 lidí a v roce 2023 dosáhla obratu 1,1 miliardy eur.

Zvýšení kapitálu pro další růst

„Partnerské spojení s QuattroR pro nás představuje příležitost a motivaci k dalšímu upevnění našeho růstového směřování a maximalizaci vytváření hodnot,“ uvedl Massimo Zanetti, zakladatel a předseda Massimo Zanetti Beverage Group. „Sdílením našich podnikatelských hodnot a propojením našich dovedností usnadníme dosažení cílů naší skupiny.“ QuattroR získává svůj podíl na skupině primárně prostřednictvím významného navýšení kapitálu. Tyto nové zdroje budou plně věnovány několika již identifikovaným příležitostem pro růst. Hlavním cílem je upevnit vedoucí pozici skupiny v Evropě a dále rozšiřovat její působení na globálních trzích. Massimo Zanetti, prezident společnosti, bude i nadále přispívat k rozvoji skupiny svými zkušenostmi a podnikatelským talentem.

Pierluigi Tosato se stává novým generálním ředitelem

„Účastí na tomto projektu,“ zdůrazňuje Francesco Conte, generální ředitel společnosti QuattroR, „opět potvrzujeme naši závaznost podporovat úspěšné společnosti ve střednědobém horizontu s důrazem na další rozvoj jejich obchodních aktivit. Investice do Massimo Zanetti Beverage Group je v dokonalé shodě s naším posláním podporovat italské prémiové značky, které jsou lídry na globální úrovni.“ Rada ředitelů společnosti Massimo Zanetti Beverage Group S.p.A. jmenovala Pierluigiho Tosata novým generálním ředitelem skupiny. Tosato má více než 25 let zkušeností v potravinářském a nápojovém sektoru a řídil významné průmyslové společnosti jako jsou Biscuits Bouvard, Continental Bakeries, Deoleo, Bolton Food a Acqua Minerale San Benedetto. „Je mi ctí vést Massimo Zanetti Beverage Group v této fázi růstu a konsolidace,“ řekl Tosato. „Vidím v této skupině značný strategický a komerční potenciál v tomto velmi vzrušujícím prostředí.“

Oficiální tiskové prohlášení v anglickém jazyce naleznete zde:

QUATTROR JOINS MASSIMO ZANETTI BEVERAGE GROUP FOR AN AMBITIOUS GROWTH PROJECT | Massimo Zanetti Beverage Group (mzb-group.com)

 

 

Novinky