Segafredo Sahara Race 2022

08 Srpen 2022

O víkendu se uskutečnil cyklistický závod Segafredo Sahara Race

První srpnový víkend se konal již tradiční závod Segafredo Sahara Race, jedinečná sportovní akce v písečném lomu Marokánka u Hradce Králové. Vítězem závodu na 10 km se stal Josef Jelínek z týmu Segafredo s časem 0:45:12, který se zároveň umístil i na třetí pozici v závodu na 20 km v čase 0:31:14. Na druhém místě závodu na 10 km se umístil také člen týmu Segafredo, Václav Veverka. Mezi ženami kralovala Lenka Fridrichová, která ovládla obě tratě.

Titulární sponzor závodu, značka Segafredo, připravila pro účastníky řadu aktivit. Závodníci i rodinní příslušníci a přátelé si mohli nejen vychutnat kávu ve stylovém stánku Segafredo, ale mohli si i vyzkoušet její přípravu na profesionálním kávovaru pod dozorem certifikovaného baristy. Pro děti byly přichystané soutěže v podobě skákání v jutovém pytli, hodu kávovým zrnkem apod. Mohly si také navrhnout vlastní kelímek Segafredo a nechybělo ani oblíbené malování na obličej. Rodiče dětí také nepřišli zkrátka, obdrželi dárek v podobě novinky instantní kávy Segafredo Pronto.

Segafredo tradičně postavilo i svůj závodní tým z fanoušků značky. „Ze zájemců, kteří se nám hlásili přes naše sociální sítě byla sestavena finálová jedenáctka, tvořená závodníky z minulého roku a z části nováčky. Kapitánem byl bývalý cyklokrosový reprezentant a juniorský mistr světa z roku 1995 Zdeněk Mlynář,“ říká Petra Knapová, marketingová manažerka společnosti Segafredo Zanetti pro Českou republiku a Slovensko. „Věřím, že atmosféru závodu si užili nejen naši závodníci z týmu, ale i fanoušci. Gratulujeme vítězům a těšíme se na další ročník,“ doplňuje Petra Knapová.

Závod Segafredo Sahara Race se započítává do průběžného pořadí seriálu Prima CUP, cyklistického seriálu horských kol pro širokou veřejnost, který každoročně zahrnuje několik závodů na území České republiky a jeden exhibiční závod v historickém centru Hradce Králové tzv. Gočárovy schody. Značka Segafredo dlouhodobě podporuje různé sportovní aktivity a zejména cyklistika je jí blízká. Tým Trek-Segafredo je již několik let pevnou součástí světového profipelotonu a umísťuje se v popředí nejprestižnějších světových závodů.