TIKTAK slaví 150 let

23 Listopad 2020


150 LET TIKTAK – TRADICE JE NAŠE SÍLA

Nizozemská značka TIKTAK letos slaví 150. výročí a stejně jako Segafredo Zanetti se může ohlédnout za dlouhou rodinnou tradicí.

Když Klaas Tiktak otevřel v roce 1870 svůj malý obchod s potravinami, pravděpodobně ani netušil, jak daleko to dotáhne, a že jeho příjmení se stane mezinárodně známou značkou v oblasti kávy. V roce 1991 se rodinný podnik stal součástí nápojové skupiny Massimo Zanetti a těží z know-how italských odborníků. Dnes vyrábí nejen pro nizozemský trh, ale mimo jiné i pro pro Českou republiku.

Časová osa

1870

Klaas Tiktak založil svůj malý obchod s potravinami a do roku 1900 se z něj stal největší prodejce kávy a čaje v Groningenu.

1910

Kormidla se ujali bratři , Hendrik & Klaas Harmannus, modernizovali marketingové strategie a ze společnosti TIKTAK udělali národně úspěšnou společnost.

1971

V následující generaci převzal podnik pravnuk Karel Tiktak a odvážil se na zcela novou strategii – kávovými specialitami zásoboval nejen obchod s potravinami, ale i catering a velké organizace, jako jsou nemocnice.

1984

Bylo nalezeno nové místo a TIKTAK se stal první pražírnou v Nizozemsku, která pražila kávu s certifikací FAIRTRADE a to s velkým úspěchem!

1991

Massimo Zanetti expandoval a převzal rodinný podnik – Karel Tiktak zůstal generálním ředitelem dalších 5 let, než odešel do důchodu. Technické inovace v pražírně přivedly společnost do nového tisíciletí.

2002

Značky TIKTAK a Segafredo Zanetti Nizozemsko spojily své silné stránky a podpořily přímý prodej do hotelů a restaurací. 

2013

Výroba udržitelných produktů přinesla  vysoký respekt pro TIKTAK v Nizozemsku, důležitým faktorem úspěchu se stal také export do mnoha zemí, jako je Austrálie, Německo a Rakousko, Česká republika.

CONGRATULAZIONI TIKTAK

Vyzkoušejte naši TikTak Bio Organica Dark Roast, exkluzivní produkt pro HORECA segment. 

Novinky