Tisková konference s Mathias Vacek

24 Listopad 2022

Teprve dvacetiletý český cyklista Mathias Vacek má za sebou skvělou sezonu, během které se stal vicemistrem světa i Evropy do 23 let v silničním závodě a vyhrál také 6. etapu závodu WorldTour Kolem Spojených arabských emirátů. To ještě v dresu týmu Gazprom-Rusvelo, od nového ročníku už bude patřit do elitního týmu Trek-Segafredo.

“Na konci února náš tým zastavili, takže jsem od té doby jezdil už jenom s národním týmem. Závodů nebylo moc, ale zase jsem se je snažil využít naplno. Připravil jsem se co nejlépe, abych byl vidět,” vysvětluje Vacek, který ještě donedávna reprezentoval Česko také v běžeckém lyžování.

Jezdec, který vyhrál zmíněnou etapu Kolem Spojených arabských emirátů teprve v devatenácti letech, tak během uplynulé sezony ukázal i velkou mentální odolnost. “Výsledky člověka motivují do další práce,” pokračuje Vacek.

Od příštího roku bude český mladík patřit do stáje elitního týmu Trek-Segafredo, za který jezdí mimo jiné i vítěz etapy letošního ročníku Tour de France Mads Pedersen. “Moc se na to těším. První rok ve WorldTour týmu bude velká výzva. Nejdu tam s tím, že bych měl ostatním vozit bidony, chtějí si mě vyzkoušet i v nějakém závodě v roli lídra,” prozrazuje Vacek.

Plány v novém působišti se cyklista, který nejčastěji relaxuje rybařením, dozvěděl během setkání v USA v sídle týmu Trek-Segafredo. “Samozřejmě pojedu závody, ve kterých budu pomáhat týmovým kolegům. Věřím, že budu mít zajímavý program, ještě není jisté, jestli pojedu závod Grand Tour. Každopádně se chci zase připravit na mistrovství světa a dát do sezony všechno,” dodává Vacek.

Z podpisu jednoho z největších českých cyklistických talentů má radost také český zástupce společnosti Segafredo Zanetti. „Naše společnost dlouhodobě podporuje řadu sportovních aktivit, mezi kterými vyniká především cyklistika a s ní spojené titulární partnerství týmu Trek-Segafredo. Roky sledujeme úspěchy tohoto týmu i skvělé individuální výkony hvězd světové cyklistiky, které jezdí v dresu Trek-Segafredo a vždy jsme si přáli, aby se řady týmu rozšířily i o českého závodníka. Proto jsme nadšeni, že se členem týmu stal Mathias Vacek, jehož výsledky určitě nadchly každého českého fanouška cyklistiky a pevně doufáme, že brzy v našich barvách přidá další úspěchy,“ říká Ing.Zdeněk Malec, Ph.D. Country Manager Segafredo Zanetti CR.

 

 

 

Novinky