Cyklistické závody

Mathias Vacek má za sebou první závody v Trek-Segafredo

28 Březen 2023

Mathias Vacek má za sebou první závody v barvách Trek-Segafredo

Úřadující nejlepší český silniční cyklista roku Mathias Vacek má za sebou první závody za stáj Trek-Segafredo. Premiérou pro něj byl etapový závod Vuelta San Juan v Argentině koncem ledna, kde pomohl týmovému kolegovi Quinnovi Simmonsovi k vítězství v etapě, během závěrečného dne se zase ukázal v úniku a nakonec skončil 29. v celkovém pořadí. „Závod hodnotím velice dobře z týmového i osobního hlediska. Ukázali jsme v Argentině výborné výsledky a jednu etapu jsme v obrovské konkurenci vyhráli,” hodnotí závod Mathias.

A jak dopadl v následujícím závodu? V jednodenním závodě Figueira Champions Classic útočil ve vedoucí skupině na celkové vítězství, ale těsně před koncem ho zbrzdily křeče. I tak bere z těžkého téměř 190 kilometrového závodu parádní osmé místo. „Někdy člověka chytí křeče, nebo má trochu smůly. To je cyklistika,” doplňuje Vacek.

V dalším únorovém etapovém závodu Volta ao Algarve v Portugalsku se ukázal v úniku a přidal také patnácté místo v závěrečné časovce. „Po úniku už jsem nebyl do časovky úplně čerstvý, ale celé závody hodnotím docela dobře. Byl to těžký závod, bylo tady hodně zkušených a silných cyklistů. Pro mě to byla zase výborná zkušenost, odvedl jsem práci, kterou jsem měl, takže tým je se mnou spokojený,” říká jezdec týmu Trek-Segafredo.

Po uplynulých jednodenních klasikách v Belgii v průběhu března (např. závodu Bredene Koksijde Classic), kde Mathias odváděl práci pro sprintery z týmu, dostal šanci se ukázat v italském závodu Coppi e Bartali. V závěrečné časovce dojel Mathias na pěkném 7. místě.

Před sebou má Mathias nabitý duben, kdy se konají hned tři závody. Čeká ho premiéra na startu úvodní klasiky Omloop Het Nieuwsblad, kdy bude k ruce zkušenému Baukemu Mollemovi a také lídrovi týmu Jasperovi Stuyvenovi. „Jsou to pro mě první závody v Belgii na kostkách, takže čekám změnu. Myslím, že to bude hodně aktivní závodění oproti etapovým závodům, které jsem dosud jel,” říká stále teprve dvacetiletý český jezdec.

A co dodat? Držíme Mathiasovi palce, ať se mu daří!

Tým Segafredo

Foto: „sprintcyclingagency“.

Novinky